نصب و فعال سازی ESET Smart Security و NOD32 Antivirus نسخه ۶

منتشر شده در ۱۳۹۲/۰۱/۰۸ در دستۀ نصب و حذف نود32 ۷ دیدگاه
Rate this post

به مانند هر نرم افزار رایانه‌ای دیگری که خواسته باشید از آن استفاده کنید، اول باید آن را بروی رایانه خود با سخت افزار مناسب نصب کنید، آنتی ویروس نود ۳۲ را هم باید مراحل نصبش را پست سر بگذارید و کامل شده بروی رایانه خود داشته باشید؛ تا بتوانید از آن در جهت تامین امنیت رایانه خود استفاده کنید. پس از نصب هم بالطبع باید آن را فعال کنید که در حالت قانونی این کار هزینه بر است. ولی چون ما در ایران زندگی می‌کنیم!، می‌توانیم از این مورد چشم پوشی کرده و به رایگان از هر نرم افزاری که دوست داریم استفاده کنیم. چیزی که شما در این نوشته می‌آموزید، آموزش نصب و فعال سازی ESET Smart Security و NOD32 Antivirus نسخه ۶ است که همینک آخرین نسخه از نود ۳۲ تلقی می‌شود.

از راه‌های مختلف نصب نود ۳۲، بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از پرونده‌های کامل نصبی استفاده کنند. یعنی فایل نصب نود ۳۲ را دانلود کرده و پس از بارگیری کامل با دوبار کلیک بروی آن، اقدام به نصب آن کنند. شاید با خودتان بگویید که مگر راه دیگری هم برای نصب نود ۳۲ وجود دارد؟ بله، اگر از نسخۀ اصلی و پکیج خریداری شده آنتی ویروس نود ۳۲ استفاده کنید، باید با استفاده از CD یا DVD نرم افزار اقدام به نصب و سپس با استفاده از اطلاعاتی که همراه همان بسته داده شده است، ان را فعال کنید؛ تا به سادگی بروزرسانی شده و بتوانید از آن به صورت کامل استفاده کنید.

پس از دانلود آخرین نسخه Nod 32، که در نوشته‌های قبلی نحوه انجام این کار شرح داده شد، حال وقت آن رسیده که آن را بروی رایانه خود نصب نمایید. شما باید یک پرونده با پسوند msi داشته باشید که با دوبار کلیک بروی آن مراحل نصب شروع خواهد شد. ما در اینجا مراحل نصب را به صورت کامل به تصویر می‌کشیم تا واضح‌تر متوجه موضوع شوید.

دقت کنید که قبل از نصب، اگر تغییرات دیگری، از قبیل نصب یا حذف یک نرم افزار دیگری را انجام داده‌اید، بهتر است رایانه را یک بار راه اندازی مجدد (Restart) کنید. بهتر است از قبل هم آنتی ویروس دیگری بروی رایانه شما نصب نباشد.

در اولین گام که یک پنجره همانند عکس زیر برایتان باز می‌شود، باید از بالا سمت چپ زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید که چون فارسی ندارد، پس English را انتخاب کنید و بروی دکمه آبی رنگ Install کلیک نمایید.

شروع فرایند نصب نود 32

حال، در مرحله بعد باید شرایط استفاده را بپذیرید که بایستی بروی دکمه I Accept کلیک نمایید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

قبول کردن شرایط استفاده از نرم افزار

در مرحله بعد، برای اینکه موافقت خود را با شرکت ESET  مبنی بر به اشتراک گذاشتن اطلاعات ویروس هایی که بروی رایانه شما پیدا شدند، اعلام کنید، گزینه Yes, I want to participate را انتخاب نمایید. دقت کنید که با این کار شما می‌توانید از فناوری‌های جدید شرکت ESET مثل Live Grid استفاده کنید.

فعال کردن قابلیت Live grid

در مرحله بعدی که عکس آن را در زیر می‌بینید، اگر می‌خواهید قابلیت پیدا کردن نرم افزارهای بالقوه ناخواسته که ممکن است برای شما آزاردهنده باشند، توسط نود ۳۲ فعال باشد، مورد اول یعنی Enable detection of potentially unwanted applications را انتخاب نمایید.

فعال کردن قابلیت پیدا کردن برنامه های ناخواسته

با کلیک بروی دکمه Next، زمانی که به مرحله بعدی گام گذاشتید، حال باید با کلیک بروی دکمه Finish مراحل گام به گام نصب را به اتمام برسانید.

اتمام فرآیند نصب نود 32 و شروع فرآیند فعال سازی آن

در ادامه شما باید آنتی ویروس نود ۳۲ نسخه ۶ را فعال کنید که تقریباً شبیه انجام این کار در نسخه‌های قبلی است. پس در پنجره ای که برایتان باز می‌شود، نحوه فعال سازی را می‌توان انتخاب کرد.

اگر کلید فعال سازی نود ۳۲ را دارید، که یک پرونده برای فعال کردن آنتی ویروس تان است، مورد اولی را انتخاب کنید و زمانی که با کلیک بروی دکمه Next به مرحله بعدی رفتید، حال باید مسیر آن فایل را به نود داده تا فعال سازی برای شما انجام شود.

ولی اگر می‌خواهید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور اقدام به فعال سازی نود ۳۲ کنید، گزینه دوم، یعنی Active Using a Username and Password را انتخاب کنید و به مرحله بعدی بروید.

انتخاب نحوه فعال سازی Nod32

برای دریافت نام کاربری و رمز عبور، اگر از محصول اصلی استفاده می‌کنید، این مورد به شما داده شده و باید از آن استفاده کنید که به صورت دائمی برای شما آنتی ویروس نود ۳۲ فعال می‌شود. اما اگر ندارید، با جستجو در اینترنت خواهید دید که سایت های مختلفی اقدام به ارائه نام های کاربردی و رمزهای عبوری می‌کنند که به صورت موقتی برای شما آنتی ویروس را فعال می‌کنند. به غیر از این نوع فعال سازی، کرک‌هایی هم است که به صورت دائمی برای شما فعال سازی را انجام می‌دهند، اما به دلایل امنیتی پیشنهاد نمی‌شود.

اگر همینک نام کاربری و رمزعبور را ندارید، می‌توانید بروی دکمه Active Later کلیک کنید تا در مواقع بعدی که این دو مورد را داشتید، بتوانید در صدد فعال کردن نود ۳۲ برآیید.

وارد کردن Username و Password

اگر نام کاربری (Username) و رمز عبوری (Password) که وارد کردید، درست بودند، به شما پنجره موفقیت آمیز بودن فرآیند فعال سازی نشان داده می‌شود.

تکمیل فرایند فعال سازی ESET Smart Security و Nod32 antivirus

کار نصب و فعال سازی Nod32 v6 شما تمام شد. حال به خیال آسوده می‌توانید از این آنتی ویروس و دیوار آتش قدرتمند استفاده کنید. البته بهترین استفاده زمانی محقق خواهد شد که شما با تمامی تنظیمات این برنامه امنیتی آشنا باشید. با نصب و رهاسازی آن شاید نتوانید آنطور که باید از Nod32 بهره ببرید.